Vajinismus problemi kâbusunuz olmasın!

Vajinismus problemi kâbusunuz olmasın!

Vajinismus (veya vaginismus) cinsel ilişki sırasında vajina’nın alt üçte birindeki kasların kişinin kendi kontrolü haricinde, istemsiz bir şekilde kasılması sonucunda ilişkinin gerçekleşememesi veya oldukça zor bir şekilde gerçekleşmesi ile karakterize bir cinsel işlev problemidir.  Cinsel ilişki sırasında bir refleks şekilde istemsiz olarak kas kasılmaları, şikayetin derecesi ile de orantılı olarak vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hatta ayak parmaklarına kadar yaygın bir şekilde görülebilmektedir. Çok ileri düzeyde olan vajinismus hastaları ilişkilerde çene ve ayak parmak kaslarını bile irade dışı kasmaktadırlar.

Aslında tüm bu kasılmaların sebebi “vücudun kendisini koruma” içgüdüsüdür. Bilinç altına cinsel ilişki ile ilgili yerleşmiş bir takım korku ve kaygılar vardır, bunun sonucunda kişi kendisini kasmakta ve ilişkiye izin vermemektedir. Psikolojik yönden vajinismus bir “kaygı bozukluğu” dur. İlişkide direkt olarak ya acı vardır veya “sanki acı olacakmış, vajina yırtılıp parçalanacakmış” gibi bir his bulunmaktadır.

İlk gecenin ağrılı olması vajinismus hastalığı sebebidir…

Bazı durumlarda kişi ilk gece yaşadıkları cinsel ilişki sırasında kendisini aşırı derece kastığından ötürü kızlık zarı yırtılmakta ve daha sonra bilinçaltına yerleşen korkularında ötürü bir daha cinsel ilişkiye girememektedir. Vajinismus hastalığı % 90 oranında psikolojik nedenlere, % 10 oranında ise organik nedenlere (doğuştan gelen veya sonradan kazanılan yapısal problemlere) bağlıdır.

Viaxi Glide Vajinimusa Yardımcı Jel

Türkiye’nin ilk  kayganlaştırıcı jel serisi “Viaxi Glide” ile vajinal kuruluk, vajinismus gibi önemli hastalıkların çözümünde önemli bir rol oynuyor.

Yetişkinlere yönelik kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinden biri olarak eczanelerde satılan Viaxi Glide kadın doğum uzmanları ve jinekologlar tarafından reçete edilen bir üründür.

Özellikle vajinal kuruluk ve vajinismus gibi rahatsızlıkları olan kadınlara, doktorlar tarafından tavsiye edilen Viaxi Glide,  çiftlerin özel hayatları için önemli  bir yardımcı ürün olarak dikkat çekiyor.

Viaxi Glide’ın kayganlaştırıcı jel çeşitleri, su bazlı ve prezervatifle kullanıma uygun formülü sayesinde sorunsuz bir cinsel yaşam için vazgeçilmez ürünler arasında yer alıyor.

 

Canlı Destek
Nasıl yardımcı olabiliriz?